Реалізація живої риби: правила, яких необхідно дотримуватись

❗️Держпродспоживслужба нагадує споживачам та суб’єктам господарювання, що гарантія безпечності харчових продуктів досягається сумлінним виконанням норм чинного законодавства.
❇️Звертаємо увагу, що кожна партія живої риби має надходити у точки продажу з супровідними документами. Законними місцями для торгівлі живою рибою є:
🔹магазини, супермаркети тощо, де за безпечність харчових продуктів відповідає адміністрація закладу;
🔹ринок або торгівельний майданчик, де є державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується;
🔹ярмарки, дозволи на проведення яких надають органи місцевого самоврядування та мають забезпечувати дотримання вимог законів України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» і «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».
🟢Реалізуючи живу рибу, оператори ринку повинні бути забезпечені повним комплектом санітарного одягу. Кожен працівник повинен мати особисту медичну книжку встановленого зразка з відміткою про проходження медичного огляду не рідше одного разу на рік. Працівники, які не пройшли медичне обстеження, до роботи не допускаються.
📃Умови та терміни зберігання риби повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів. Термін зберігання і реалізації риби при температурі води +11 – +15°C:
❄️в осінньо-зимовий період – 48 годин;
☀️у весняно-літній період – 24 години.
‼️Не підлягає продажу жива та охолоджена риба з ознаками паразитологічних захворювань, з каламутним слизом, кислуватим запахом, тьмяною лускою, каламутними запалими очима.
Джерело: Роздільнянське районне управління ГУ ДПСС в Одеській області

Залиште свій коментар